Dużym atutem w ofercie dobrych biur tłumaczeń jest współpraca z korektorami będącymi native speakerami, czyli osobami, dla których język przekładu jest językiem ojczystym. Dla klientów zlecających przekład tekstu taka korekta jest sposobem na uzyskanie najwyższej jakości przekładu.

Oczywiście wykwalifikowani tłumacze wykonują przekłady na bardzo dobrym poziomie, jednak wykonane tłumaczenie poddane dodatkowej korekcie native speakera, pozwala uzyskać znacznie bardziej naturalny poziom języka docelowego w tłumaczonym tekście. Schemat: tłumacz – korektor native speaker jest maksymalnie efektywny, a jednocześnie optymalny z punktu widzenia kosztów obsługi.

Korektor native speaker to także często specjalista w dziedzinie, z której wykonuje korektę tłumaczeń. Osoba posługująca się językiem obcym jako językiem ojczystym najlepiej oceni poprawność użytych sformułowań (słownictwa) w przekładanym tekście. Jest to bardzo ważne w przypadku wszelkiego rodzaju tekstów, zarówno technicznych, prawniczych, medycznych, ale też publikacji naukowych, książek czy wydawnictw marketingowych. Rekomenduje się przeprowadzanie korekty native speakera w odniesieniu do orzeczeń lekarskich, instrukcji obsługi, biznesplanów, tekstów marketingowych, opisów produktów, książek, zawartości stron internetowych w wersjach obcojęzycznych i innych.

W biurze tłumaczeń Columbus współpracujemy wyłącznie z najlepszymi tłumaczami przysięgłymi oraz native speakerami, co pozwala nam zaoferować tłumaczenia z każdej branży: techniczne, finansowe, prawne, specjalistyczne, literackie oraz przysięgłe.

Wybierając tłumaczenie z korektą native speakera zyskują państwo:

  • - wsparcie profesjonalistów z doświadczeniem,
  • - profesjonalne podejście do każdego zlecenia,
  • - szybką, niezobowiązującą wycenę,
  • - terminowe wykonanie zleceń,
  • - atrakcyjne ceny i możliwość uzyskania rabatów dla stałych klientów.

Jeżeli mają państwo pytania w temacie realizacji zamówień przy udziale korektorów native speakerów, zapraszamy do kontaktów z naszymi specjalistami.

Powrót
home info mapa