Tłumaczenia ustne

 


B. T Columbus oferuje najlepsze usługi translatorskie w Krakowie! Nasze biuro tłumaczeń działa w oparciu o współpracę z najlepszymi specjalistami w dziedzinie translatoryki, dzięki czemu gwarantujemy pełen profesjonalizm i stuprocentowe zadowolenie zarówno podczas wykonywania tłumaczeń pisemnych, jak i ustnych. Mamy bogaty wybór opcji językowych, wobec czego mogą Państwo zamówić u nas dowolne tłumaczenia. Niemiecki, angielski czy chiński nie stanowią dla nas żadnej trudności.


Tłumaczenia ustne dzielimy na:


Tłumaczenia konsekutywne

Tłumaczenie konsekutywne polega na tym, że tłumacz stoi obok mówcy, który co kilka zdań robi przerwy w wystąpieniu, by umożliwić tłumaczowi przekład treści na język słuchaczy.
Tłumaczenia konsekutywne wykonywane są najczęściej podczas prezentacji, targów, szkoleń, wizyt, negocjacji handlowych, itp.


Tłumaczenia symultaniczne

Tłumaczenie symultaniczne polega na równoczesnym tłumaczeniu przez tłumacza wypowiedzi mówcy. Tłumacz, siedzący w specjalnej kabinie tłumaczy na bieżąco wypowiedzi mówcy, a słuchacze odbierają jego przekaz przez słuchawki.
Tłumaczenia symultaniczne wykonywane są najczęściej podczas kongresów, seminariów, sympozjów, konferencji, itp.


Tłumaczenia szeptane

Tłumaczenie szeptane polega na tym, że tłumacz znajduje się obok słuchacza i ściszonym głosem na bieżąco przekazuje mu przetłumaczoną wypowiedź mówcy.


Uwierzytelnione tłumaczenia ustne

Uwierzytelnione tłumaczenia ustne wymaga obecności tłumacza przysięgłego oraz poświadczenia przez niego ustaleń spotkania. Tego typu tłumaczenia stosuje się np. podczas rejestracji spółek z obcym kapitałem, przy podpisywaniu umów lub pełnomocnictw w obecności notariusza, przy zawieraniu małżeństw.

 

 

 

home info mapa